Nowości

Jakub Rzeźniczak na dłużej w Legii

Jakub Rzeźniczak podpisał nowy kontrakt z Legią Warszawa i zostanie w naszym Klubie przez kolejne trzy sezony. Nowa umowa ”Rzeźnika” wygaśnie wraz z końcem sezonu 2017/2018.

„Rzeźnik” złożył podpis pod nową umową w towarzystwie Prezesa Bogusława Leśnodorskiego. Poprzednia wygasała wraz z końcem przyszłego roku, jednak Legia już teraz zdecydowała się zaoferować nowy kontrakt jednemu z kapitanów naszej drużyny. Kuba związał się z naszym Klubem do 30 czerwca 2018 roku.

 

– Klub postanowił w pewnym stopniu wynagrodzić mnie za postawę, jaką prezentowałem na boisku i myślę też, że poza nim. Kontrakt, który wygasał za półtora roku, przedłużyliśmy o kolejne półtora. Mam nadzieję, że nie będą to moje ostatnie trzy lata w Legii. Jeśli forma sportowa na to pozwoli, chciałbym zostać tu do końca kariery – mówi Jakub Rzeźniczak.

 

– Myślę, że Klub jest ze mnie zadowolony. Ja staram się ze swojej strony robić wszystko jak mogę najlepiej. Kiedy przychodziłem do Legii, nie wybiegałem daleko w przyszłość, ale cieszę się, że tak to się wszystko potoczyło, że jestem tu tak długo. Dotarłem do miejsca, w którym się znajduję, poprzez ciężką pracę. Zdarzały się chwile lepsze i gorsze, ale nigdy nie odpuszczałem i zawsze robiłem swoje – dodaje obrońca.

 

Jakub Rzeźniczak jest zawodnikiem z najdłuższym stażem w drużynie. Na Łazienkowską 3 trafił przed sezonem 2004/2005 z łódzkiego Widzewa. W Warszawie trzykrotnie został mistrzem Polski, pięć razy sięgnąć po Puchar Polski i raz wywalczył Superpuchar.